Sportske-Stipendije.hr
College-Sport
  • Početna
  • O nama
  • Vijesti
  • Kako do stipendije
    • Preduvjeti
  • Naši uspjesi
  • Prijava
  • Česta pitanja
    • Akademska pitanja
    • Sportska pitanja
    • Ostala pitanja
    • Testovi - datumi polaganja
    • Rječnik
    • Linkovi
  • Kontakti

što je sa ostalim stvarima?

 

OSTALA PITANJA:

1. Kako mi "COLLEGE-SPORT" može pomoći?
2. Koliko košta posredovanje COLLEGE-SPORT"-a?
3. Gdje sam smješten za vrijeme studija?
4. Gdje se hranim?
5. Koja je vrijednost stipendije?
6. Koje troškove financiram sam?
7. Za koji period se dodjeljuje stipendija?
8. Mogu li izgubiti pravo na stipendiju?
9. Je li moguće raditi u SAD-u uz studiranje i studentsku F-1 vizu?

 
1. Kako mi "COLLEGE-SPORT" može pomoći?

Naša uloga u ovom procesu je biti kvalitetan informacijski centar trenerima kako bi lakše odredili kvalitetu pojedinog kandidata, jer mnogo puta kandidati ne mogu objektivno sebe procijeniti i loše se prezentiraju izostavljajući mnogo važnih podataka. Osim sportskog profila kojeg ćemo izraditi za vas i video zapisa, treneri iz svakog sporta se mogu osloniti i na procjenu stručnjaka iz našeg tima o kvaliteti kandidata za rang natjecanja u studentskim ligama.

Isto tako, s druge strane, mi smo karika koja nedostaje talentiranim sportašima koji žele nastaviti svoje obrazovanje u Sjedinjenim Američkim Državama, ali ne raspolažu sa dovoljno informacija o tom kompliciranom procesu. Naš je zadatak upoznati sve kandidate sa američkim sustavom obrazovanja koji se znatno razlikuje od svih europskih, informirati ih i voditi kroz cijeli proces, te pomoć pri svim administrativnim zadacima koji su pred njima. Ono što mi radimo nije znanstvena fantastika, već ono što bi mogli i sami za sebe napraviti ukoliko biste imali znanja, iskustva i vremena.
povratak na vrh
 
2. Koliko košta posredovanje COLLEGE-SPORT"-a?

"COLLEGE-SPORT“ naplaćuje svoje usluge tek nakon uspješno obavljenog posla na trostrano zadovoljstvo. Nakon što smo vam predstavili sve ponude sportskih stipendija, vi, zadovoljni jednom od njih, prihvaćate ponuđenu sportsku stipendiju i krećete u proceduru upisa na fakultet. Tek nakon upisa na fakultet, uplaćujete nam ugovorom dogovoreni iznos u kunskoj protuvrijednosti po srednjem tečaju HNB-a.

povratak na vrh
 
3. Gdje sam smješten za vrijeme studija?

Smještaj ovisi o sveučilištu na koji se upisujete, no u osnovi postoje 2 opcije - u studentskom domu (on campus) ili u stanu (off campus). Najčešća je opcija stanovanje na campusu, i najbolja za početak studija radi bržeg upoznavanja studenata i prilagodbe studentskom životu. Campus je ponekad velik kao omanji grad, s obzirom da neka sveučilišta imaju po 20,000-30,000 studenata. Neka sveučilišta nemaju vlastiti campus, i tada studenti žive u stanu, ali novopridošli sportaši se u pravilu pridružuju kolegama iz ekipe koji će pomoći novacima u što bržoj prilagodbi.
povratak na vrh
 
4. Gdje se hranim?

Na campusu postoji restoran u kojem se hrane svi studenti, pa tako i sportaši. Ukoliko se student odluči za život off-campus, sam (s cimerima) priprema hranu.
povratak na vrh
 
5. Koja je vrijednost stipendije?

Vrijednost stipendije koja će vam biti ponuđena ovisi isključivo o treneru koji vam je dodjeljuje, odnosno o njegovoj procjeni koliko ste mu "vrijedni". Realna je opcija dobivanja pune sportske stipendije koja pokriva 100 % troškova (školarina, stanovanje i hrana). Student ne dobiva nikakav novac, već jednostavno uz račun za školovanje dobiva i stipendiju kojom to podmiruje. Uobičajeno je da stipendija pokriva između 30 % i 100 % troškova.
povratak na vrh
 
6. Koje troškove financiram sam?

Postojati će pojedini troškovi života koji su neizbježni i snosi ih sam student. To su:
  • Troškovi leta,
  • Troškovi zdravstvenog osiguranja,
  • Troškovi knjiga,
  • Džeparac i ostali životni troškovi
povratak na vrh
 
7. Za koji period se dodjeljuje stipendija?

Iako se od naših kandidata očekuje iznadprosječan sportski doprinos, važno je napomenuti da stipendija ne može biti oduzeta u postojećoj godini u slučaju loših sportskih rezultata. Sportske stipendije se dodjeljuju za godinu dana i nijedan trener ne može dodijeliti stipendiju za rok duži od toga, jer je to suprotno NCAA i NAIA pravilima. Postoji nepisano pravilo među trenerima da se stipendija iz godine u godinu nikad ne smanjuje, tj. da se automatski u slijedećoj godini daje minimalno ista stipendija kakvu student ima u postojećoj ili sam trener pomaže studentu u pronalasku nove sredine. S onim trenerima koji to pravilo ne poštuju, "COLLEGE-SPORT" neće surađivati, jer smatramo da to nije korektno prema sportašima čiji rezultati mogu biti ispod očekivanja zbog niza faktora, kao što su ozljede i sl.

povratak na vrh
 
8. Mogu li izgubiti pravo na stipendiju?

Sportsku stipendiju ne možeš izgubiti zbog loše igre ili eventualnih ozljeda koje sprečavaju tvoj nastup u sportskom natjecanju.Stipendiju možeš izgubili ukoliko ne poštuješ pravila života na campusu, tvoje akademsko napredovanje (minimalni GPA od 2.0) nije dostatno za nastavak natjecanja u ligi i sl.
povratak na vrh
 
9. Je li moguće raditi u SAD-u uz studiranje i studentsku F-1 vizu?

Treba imati na umu da je potrebno imati početnu financijsku podršku, barem za nekoliko početnih mjeseci u SAD-u. Svaki student smije raditi na campusu (bilo koji posao) od samog početka studija, dok je posao van campusa legalan tek nakon 9 mjeseci boravka u SAD-u i mora biti prijavljen u obliku prakse (intership ili tzv. CPT), što studentu mora odobriti njegov akademski savjetnik (advisor). Nakon dobivanja Bachelor diplome, student ima pravo na 1 godinu praktičnog rada na studentskog vizi, tzv. OPT vezanog uz svoju diplomu.
povratak na vrh
Proudly powered by Weebly